Pirmsākums

Portāla skolēns.lv pirmsākumi meklējami 2017. gada martā, kad Linda Lielbriede un Daniils Vladimirovs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi, nolēma īstenot ideju par jauniešu līdzdalību mācību procesa uzlabošanā. Tādējādi tapa pirmā lapa – skolensskolenam.lv –, kurā vecāko klašu audzēkņi palīdzēja jaunāko klašu skolēniem risināt dažādus neskaidrus jautājumus, kas radušies mācību procesa laikā. Projekts izpelnījās milzīgu ievērību ne vien skolēnu, bet arīdzan vecāku vidū, jo ļāva strauji uzlabot rezultātus, risinot neskaidros mācību jautājumus. Laika gaitā autori saprata, ka portāla nozīme jauniešu izglītošanā pieaug, tāpēc tika izveidota biedrība Skolēns LV, kuras ietvaros tiek īstenota mācību procesa jautājumu risināšana, iespēja atrast dažādas interešu izglītības programmas, top blogs par jauniešu iespējām.

Mērķis

Biedrības Skolēns LV mērķu nospraušanā liela nozīme piemita faktam, ka strauji pieaug sekmju krišanās, mācību sasniegumu pasliktināšanās un kultūras nozīmes degradācija. Biedrības dibinātāji, ikdienas gaitām ritot mācību iestādēs, ir apzinājušies kvalitatīvas izglītības nepieciešamību, aktualitāti un mācību jautājumu risināšanu, sadarbojoties ar palīgiem, vienaudžiem, konsultantiem un pedagogiem. Autoru mērķis ir palīdzēt jauniešiem attīstīt komunikāciju prasmes un paplašināt ne vien zināšanu krājumu, bet arī redzesloku par apkārtējo pasauli un kultūras aktualitātēm.

Projekts

Organizācija Skolēns LV ir tapusi, lai veicinātu mācību jautājumu risināšanu un uzlabotu sekmes, attīstītu komunikācijas prasmes, sniegtu iespēju ikvienam Latvijas jaunietim atrast sev tīkamos neformālās un/vai interešu izglītības veidus, kā arī lai veidotu atbildīgus un spējīgus jauniešus Latvijas nākotnei. Projekta dalībnieki piedāvā iespēju sadarboties ar bērniem un jauniešiem, risinot neskaidros mācību procesa jautājumus. Šajā sadarbībā tiek iegūts abpusējs labums – jaunieši saņem nenovērtējamas zināšanas, taču palīgi iegūst iespēju palīdzēt un nodot savas zināšanas tālāk.

Platforma

Portāls skolēns.lv piedāvā unikālu iespēju ikkatram jaunietim pilnveidot, attīstīt un uzlabot esošās zināšanas un talantus kopīgā darbā ar vienaudžiem, izglītības speciālistiem vai pedagogiem. Platformā reģistrētie lietotāji ir gatavi palīdzēt un konsultēt mācību jautājumos, lai izveidotu un nostiprinātu stabilu zināšanu pamatu un palīdzētu pārvarēt neskaidrības par individuāliem jautājumiem mācību procesā. Platforma piedāvā iespēju motivētiem bērniem un jauniešiem papildināt un atsvaidzināt zināšanas jebkurā mācību priekšmetā, kā arī iesaistīties vairākos izglītojošos projektos.

Autori

Linda Lielbriede

Skolēns LV idejas autore.

linda@skolens.lv

Daniils Vladimirovs

Skolēns LV idejas līdzautors.

daniils@skolens.lv

PROJEKTA VADĪBA