Kas ir SMU?

SMU – skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU nav juridiska statusa, reģistrācija un uzskaite notiek "Junior Achievement Latvija". SMU SIA "Skolēns skolēnam" reģistrēts biedrības "Junior Achievement Latvija” reģistrā ar reģistrācijas Nr. R6140252016.

JA Latvia

"Eureka!"

Projekta Skolēns skolēnam idejas autori ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi Linda Lielbriede un Daniils Vladimirovs. Ideja radās, novērojot augošo tendenci kultūras un izglītības attīstības degradācijā. Ikdienas gaitām aizritot skolas vidē, autori ir sapratuši, cik nozīmīga mācību sasniegumos ir jaunāko klašu skolēnu iespēja izglītoties vecāko klašu audzēkņu pavadībā. Projekta autoru mērķis ir palīdzēt jaunāko klašu skolēniem attīstīt komunikāciju prasmes un paplašināt ne vien zināšanu krājumu, bet arī redzesloku par apkārtējo pasauli un kultūru.

Projekts

Skolēns skolēnam ir unikāla iespēja, kurā skolēna un pasniedzēja saikne tiek atklāta jaunā gaismā. Projekta dalībnieki ir vecāko klašu skolēni, kuri sasnieguši izcilus rezultātus konkrētos mācību priekšmetos. Lai veicinātu jauniešu izpratni par pasauli, projekta dalībnieki piedāvā iespēju sadarboties ar jaunākiem skolēniem. Šajā sadarbībā tiek iegūts abpusējs labums — jaunieši iegūst nenovērtējamas zināšanas un jaunus draugus, taču pasniedzēji jeb vecāko klašu audzēkņi apgūst sadarbības prasmes un iegūst iespēju nodot savas zināšanas tālāk.

Platforma

Projekts Skolēns skolēnam kalpo kā interneta platforma, kurā jaunāko klašu skolēni un/vai viņu vecāki atrod pasniedzēju, kas ir gatavs palīdzēt. Pakalpojuma mērķis ir radīt saziņas vidi, caur kuru ir iespējams veicināt vecāko klašu un jaunāko klašu skolēnu savstarpēju komunikāciju, lai īstenotu projekta mērķi — uzlabot zināšanu apguvi skolēnu savstarpējā darbā. Portālā iespējams atrast pasniedzēju mācībās, pieteikties valodu kursiem, aplūkot informāciju par semināriem, saņemt palīdzību mācību darbos un lasīt blogu "Skolēnu klubs".

Komanda

Linda Lielbriede

Projekta Skolēns skolēnam idejas autore. Projekta vadītāja un sakaru koordinatore, portāla administratore.

Daniils Vladimirovs

Projekta Skolēns skolēnam idejas līdzautors. Projekta attīstības un reklāmas koordinators, IT atbalsts.

PAR AUTORIEM

Kas mēs esam?